Debaty Oksfordzkie w ZSB

17.01.2020 Kategoria: Edukacja

W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu w roku szkolnym 2019/2020 realizowane jest przedsięwzięcie Debaty Oksfordzkie. Szesnastu uczniów przystąpiło do programu.

Dwa razy w miesiącu uczestniczą w szkoleniach prowadzonych przez panią Magdalenę Wajdę trenerkę z Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, która przygotowuje młodzież do konkursu Debat Oksfordzkich. 9 stycznia 2020 młodzież udała się do Tarnowa, gdzie obserwowała rywalizację szkół, które już od kilku lat biorą udział w debatach. Przedsięwzięcie pt. Tarnowska Liga Debatancka jest wydarzeniem edukacyjnym, związanym ze wzmacnianiem świadomości społecznej, aktywności obywatelskiej i budowaniem nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży ze szkół średnich. W tym celu używane jest narzędzie debatowania w stylu oksfordzkim.

W październiku 2020 roku młodzież z ZSB weźmie udział w rywalizacji drużynowej z innych szkół. Projekt w Zespole Szkół Budowlanych jest realizowany przy współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką Odział Mielec. Koordynatorkami projektu w szkole są nauczycielki ZSB Bogumiła Starzyk, Iwona Kopera i Jadwiga Stala –Dudek.