Dąbie i Zdziarzec: dwa kolejne mosty gotowe

20.01.2018 Kategoria: Inwestycje

Powiat Mielecki zakończył przebudowę dwóch kolejnych mostów: na potoku Śnieżka w Dąbiu i na rzece Dąbrówka w Zdziarcu. Dziś (19 stycznia) odbyło się ich oficjalne otwarcie.

Nowe mosty powstały w ciągu drogi powiatowej nr 1 180R Dębica – Zdziarzec. W obydwu przypadkach wykonawca zajął się częściową rozbiórką starych przepraw i budową nowych, dłuższych pomostów. Dziś most w Dąbiu liczy 9,10 metra długości, a most w Zdziarcu – 11,5 metra. – Modernizacji mostów towarzyszyła przebudowa dróg na odcinkach długości 32 metrów w Dąbiu i blisko 105 metrów w Zdziarcu. Umocnione zostały też koryta potoku i rzeki o długościach kolejno: 30 i 20 metrów – przekazuje Wiesław Sołtys z Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

Koszt całkowity zadania wyniósł 1 505 840,55 zł. Jego realizacją zajęła się firma REMOST z Dębicy.

Na otwarciu mostów pojawili się: Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła wraz z Wicestarostą Powiatu Mieleckiego Marią Napieracz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Kamiński, radni Rady Powiatu Mieleckiego, Burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński, dyrektor i przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg oraz przedstawiciele wykonawcy.

Warto dodać, że to niejedyna inwestycja mostowa Powiatu Mieleckiego zakończona w ostatnim czasie. W czwartek, 18 stycznia, odbyło się otwarcie przeprawy w Sarnowie. Zadanie warte było 1 922 875,45 zł, z czego: wkład Powiatu Mieleckiego wyniósł 1 241 275,45 zł, dotacja z budżetu Państwa – 81 600,00 zł a dotacja z Lasów Państwowych – 600 000,00 zł.

- Cieszymy się, że infrastruktura drogowa w gminach Radomyśl Wieki i Tuszów Narodowy wzbogaciła się o trzy piękne, funkcjonalne obiekty – mówi starosta Zbigniew Tymuła. Jak dodaje, w planach Powiatu Mieleckiego na rok 2018 jest budowa kolejnych przepraw mostowych w miejscowościach Trzciana i Grochowe.