Starostwo Powiatowe  herb_40px_wersja2.png  w Mielcu

A A A

logo_300px.svg

Cztery nowe karetki w pogotowiu

05.07.2024 Kategoria: Informacje


Podkarpacka Stacja Pogotowia w Mielcu wzbogaciła się w cztery nowe ambulanse. Wczoraj (4 lipca) włączono je do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Nowe karetki z dodatkowym wyposażeniem wspierającym pracę ratowników zostały zakupione ze środków funduszu modernizacji podmiotów leczniczych wyodrębnionego z Funduszu Medycznego. Dotacja wyniosła 2 miliony 400 tys. zł, a całkowita wartość inwestycji - 3,09 mln zł.

Jak podkreślono podczas uroczystości przekazania karetek, to już kolejne, bardzo cenne doposażenie stacji. – W ciągu czterech ostatnich lat pogotowiu udało się pozyskać, w formie różnych dotacji, około 15 milionów złotych. Od 2020 roku zakupiliśmy w sumie 21 karetek, w wkrótce do taboru dołączą kolejne dwie – wyliczał Grzegorz Gałuszka, Dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Gratulacje i wyrazy uznania na ręce dyrekcji szpitala złożyli licznie przybyli na uroczystość przekazania karetek goście, w tym Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek. – Wszyscy wiemy, jak ważna jest szybkość, niezawodność i skuteczność akcji ratowniczych. Wierzę, że dzięki sprzętowi, który wszedł dziś w tabor pogotowia, bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego powiatu zostanie podniesione na jeszcze wyższy poziom – podkreślił.

Trzy spośród nowych karetek będą jeździły po powiecie mieleckim, jedna trafi do dębickiego.

ms

Galeria zdjęć

Kazimierz Gacek Starosta Powiatu Mieleckiego

Kazimierz Gacek

Starosta Powiatu Mieleckiego
Marek Paprocki Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego

Marek Paprocki

Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego
Andrzej Bryła Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

Andrzej Bryła

Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

DOKUMENTY

13 660-----------------------
zarejestrowanych przychodzących dokumentów w II kwartale 2024

LICZBA LUDNOŚCI

132 983-----------------------
mieszkańców powiatu mieleckiego

PIENIĄDZE

240 310 382-----------------------
planowanych dochodów budżetu w 2024 roku