Czerwcowe sukcesy modelarzy

14.06.2023 Kategoria: Sport

W pierwszy weekend czerwca zawodnicy SAUT Leonardo wzięli udział w Pucharze Świata Modeli Kosmicznych rozegranych na Pustyni Błędowskiej.

Do rywalizacji stanęli zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy.

W pierwszym dniu zawodów na podium stanęli: Szymon Mikuła w konkurencji modeli rakietoplanów S4A i Renata Pasik-Goryczka w konkurencji modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A.

W drugim dniu zawodów na podium stanął Wojciech Koszelski w konkurencji modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych S8P. W konkurencji rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D na trzecie miejsce zajał Jacob Szewczyk. Ostatnią konkurencją zawodów były modele wiernych replik rakiet S7. Po przepięknych dwustopniowych lotach całe podium dla Polski i dla SAUT Leonardo. Wygrał Grzegorz Goryczka przed Przemysławem Żurawskim i Renatą Pasik- Goryczka.

W dniach 9–11 czerwca 2023 r. na Lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów.

W Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w kategorii juniorek SAUT Leonardo reprezentowały: Barbara Dura, Anna Bednarek, Kornelia Goryczka i Nadia Batora.

W Kategorii juniorów SAUT Leonardo klub reprezentowali: Alex Sadowy, Franciszek Żmuda, Szymon Mikuła, Krzysztof Pomykała, Franciszek Czechura, Michał Wiejaczka, Kamil Sztyler, Ksawery Rusin, Oliwier Maksym, Mikołaj Krempa, Tomasz Bolechała.

W kategorii seniorów klub reprezentowali: Wojciech Wojdyło, Przemysław Żurawski, Kacper Krempa i Grzegorz Goryczka.

W kategorii seniorów kobiet klub reprezentowały Natalia Batora i Renata Pasik- Goryczka.

Klub SAUT Leonardo wygrał Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach zdobywając łącznie 55 medali!Przy wspaniałej pogodzie na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego rozegrano wszystkie siedem konkurencji. Dorobek medalowy Juniorów to 4 medale złote, 4 medale srebrne i 4 medale brązowe. Dorobek medalowy Juniorek to 5 medali złotych, 5 medali srebrnych i 7 medali brązowych. Dorobek medalowy Seniorów to 5 medali złotych, 6 medali srebrnych i 3 medale brązowe. Dorobek medalowy Seniorek to 5 medali złotych, 4 medale srebrne i 3 medale brązowe.

- Za wsparcie udziału w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych chcemy podziękować Starostwu Powiatowemu w Mielcu, Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu – przekazuje SAUT Leonardo.

Informacja nadesłana