Co znajdziemy na dożynkowych stoiskach wystawienniczych?

19.08.2019 Kategoria: Kultura

Lokalne przysmaki, ekologiczna żywność, własnoręcznie wykonane ozdoby - to wszystko czekać będzie na odwiedzających podczas Dożynek Powiatu Mieleckiego w niedzielę, 1 września.

Dożynki Powiatu Mieleckiego tradycyjnie odbędą się na terenach zielonych przy ul. Rzecznej w Mielcu. Jak co roku impreza będzie okazją do zaprezentowania lokalnej tradycji, kuchni i rękodzieła. W dziewięciu drewnianych domkach swoje stoiska przygotują reprezentanci wszystkich gmin powiatu mieleckiego. Odwiedzając ich, mieszkańcy powiatu zyskają szansę na spróbowanie przyrządzonych według lokalnych receptur dań i przekąsek.

Smacznie będzie także na stoiskach wystawców, którzy zgłosili swój udział w dożynkach w ramach trwającego do 14 sierpnia br. naboru. Wśród oferowanego przez nich asortymentu znajdą się m.in. proziaki, chleby, sery, oscypki, oleje tłoczone na zimno, miody i domowe przetwory.

Zadowoleni powinni być też fani rękodzieła. Na imprezie obejrzeć i zakupić będzie można m.in. własnoręcznie wykonywane stroiki, arcydzieła z drewna i papieru, skrzynki zdobione metodą decoupage czy autorską biżuterią.

Tradycyjnie, swoje stoiska przygotują instytucje związane z rolnictwem w naszym regionie, m.in. LGD Prowent, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego czy Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego.

Przypominamy! Uroczysta Msza Święta otwierająca dożynki odbędzie się w niedzielę, 1 września, o godzinie 14:00 w Kościele Pomocniczym pw. św. Marka przy ul. Rzecznej w Mielcu. Otwarcie części imprezy zlokalizowanej na mieleckich bulwarach zaplanowano około godziny 15:45. W programie znajdą się m.in. prezentacje gmin powiatu mieleckiego, okolicznościowe przemówienia, konkursy i zabawy dla mieszkańców, koncert zespołu Future Folk oraz zabawa taneczna.

Zapraszamy!