Chwile wzruszeń w ZST

06.10.2023 Kategoria: Edukacja

25 września br. społeczność Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w sposób szczególnie uroczysty pożegnała się z odchodzącym na emeryturę, długoletnim pracownikiem Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu – mgr Stanisławem Rajdą – nauczycielem, wicedyrektorem i byłym p.o. dyrektora.

W uroczystym, plenarnym posiedzeniu Rady Pedagogicznej ZST w Mielcu, oprócz dyrekcji i nauczycieli ZST w Mielcu, wzięli udział zaproszeni goście: Andrzej Bryła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego oraz wszyscy związani ze społecznością ZST: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice – reprezentowani przez pana Marka Midurę -przewodniczącego Rady Rodziców, reprezentanci uczniów - członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie.

Bohaterowi uroczystości wręczono kwiaty, pamiątkowe zdjęcie wszystkich członków Rady Pedagogicznej ZST w Mielcu oraz nagrodę honorową … - ROWER! – swoistego rodzaju symbol mobilności dyrektora - inicjatora i organizatora międzynarodowych i krajoznawczych wycieczek turystycznych.

W słowach pożegnania mgr Stanisław Rajda, podkreślił, że, pracując w ZST w Mielcu, był duszą i sercem przede wszystkim nauczycielem matematyki. Potwierdzeniem matematycznej pasji odchodzącego na emeryturę, był przygotowany przez uczniów ZST w Mielcu krótki materiał filmowy na temat Biesiady Matematycznej cyklicznie organizowanej dla uczniów klas maturalnych i Małej Biesiady Matematycznej dedykowanej uczniom szkół gimnazjalnych i podstawowych, organizowanych rokrocznie z inicjatywy pana Stanisława Rajdy – nauczyciela i egzaminatora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Łzy wzruszenia widać było nie tylko na twarzy żegnanego dyrektora, ale również na twarzach jego uczniów, dyrekcji i nauczycieli. Dla wszystkich pracowników oświaty w powiecie mieleckim, pan Stanisław Rajda pozostanie w pamięci jako znawca prawo oświatowego, rzecznik nauczycieli, którzyzawsze, gdy w najmniejszy chociaż sposób prawa nauczycieli i pracowników oświaty w powiecie mieleckim zostały naruszone lub zaniedbane, mogli liczyć na pomoc i interwencję prezesa ZNP Oddziału ZNP w Mielcu, a na co dzień na pomoc kolegi, przyjaciela, profesjonalisty…

Informacja: ZST Mielec