Centrum im. Ignacego Łukasiewicza otwarte

29.03.2023 Kategoria: Informacje

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Grzegorz Gałuszka Dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu wzięli udział w uroczystym otwarciu Centrum im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej.

Mieszkańcy powiatu mieleckiego byli dziś świadkami wyjątkowego wydarzenia. W Padwi Narodowej w sąsiedztwie kościoła św. Antoniego z Padwy odbyło się uroczyste otwarcie Centrum im. Ignacego Łukasiewicza. Wyremontowane wnętrze zachwyca, sprawiając wrażenie jakbyśmy rozpoczęli wspaniałą podróż w czasie. To budynek dawnej wikarówki, tzw. Dom sióstr zakonnych, który został gruntownie odnowiony. Został wyremontowany dzięki współpracy Gminy Padew Narodowa oraz tutejszej Parafii. Prace rozpoczęto w 2021 roku.

Została również odsłonięta i poświęcona tablica przywracająca pamięć o twórcy przemysłu naftowego.