Cenne wyróżnienie dla dyrektora pogotowia

30.03.2023 Kategoria: Informacje

Brązowy Krzyż Zasługi za wkład w rozwój ratownictwa medycznego - takim odznaczeniem państwowym uhonorował Prezydent RP dyrektora PSPR Mielec, Grzegorza Gałuszkę.

Dekoracji dokonała Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

- Tak bogate jest państwo, jakich ma działających na jego rzecz obywateli. Jesteście przykładem wielkiego zaangażowania w rozwój regionu, wzorem do naśladowania. Stanowicie sól tej ziemi. Wasze działanie na co dzień wynika z potrzeby serca, z postawy, z konkretnych decyzji. Gdy się pracuje, nie myśli się o wyróżnieniach, ale ten moment jest bardzo ważny, bo pokazuje, że zostaliście dostrzeżeni i docenieni - powiedziała Wojewoda, dziękując wyróżnionym za aktywność i pracę z myślą o budowaniu silnego kraju i regionu.

- Cieszę się z tego ogromnego zaszczytu, ale to wyróżnienie jest także efektem ciężkiej pracy wszystkich pracowników PSPR Mielec, którzy codziennie dokładają starań, żeby działać jeszcze sprawniej i stale podnosić jakość usług. Za to oraz za samo odznaczenie bardzo dziękuję - powiedział dyr. dr n. med. Grzegorz Gałuszka.

Tekst i zdjęcie: Podkarpacka Stacja Pogotowia Rarunkowego w Mielcu