By lato w powiecie mieleckim było bezpieczne

16.06.2021 Kategoria: Informacje

Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mieleckiego będzie priorytetem działań służb w okresie letnim. Szczegółowe plany w tym zakresie omówiono podczas zdalnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w środę, 16 czerwca.

Podczas spotkania, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz nadleśnictwami: Mielec, Tuszyma, Nowa Dęba i Dąbrowa Tarnowska, przeanalizowano stan zabezpieczenia pożarowego na terenie powiatu mieleckiego.

W związku z rozpoczynającymi się lada moment wakacjami poczyniono też pierwsze przygotowania do akcji „Bezpieczne lato”. Jak co roku w działania prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo letniego wypoczynku mieszkańców powiatu zaangażowane zostały liczne służby. Zadania rozdzielono pomiędzy komendę policji i straży pożarnej, a także: Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiczną, Powiatowego Lekarza Weterynarii, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowalnego i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

W programie posiedzenia komisji znalazła się też ocena realizacji akcji „Zima 2020/2021”. Ta tegoroczna – ze względu na niskie temperatury i intensywne opady śniegu – była znacznie trudniejsza od poprzednich. Za wysiłek włożony w zimowe utrzymanie dróg w powiecie oraz skuteczne odpieranie kolejnych ataków zimy Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak podziękował dziś służbom, inspekcjom oraz zarządcom poszczególnych dróg. - Wykonana przez Was praca przełożyła się na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Pozwoliła utrzymać przejezdność dróg i ograniczyć zakłócenia płynności ruchu – podkreślił starosta.

W ostatnim punkcie obrad członkowie KBiP dokonali bieżącej analizy sytuacji powiatu mieleckiego wynikającej z zagrożeń tj. rozprzestrzeniania się wirusów ASF czy COVID-19.