Bryg. Marek Gawlak odszedł na emeryturę

23.02.2023 Kategoria: Informacje

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu bryg. Marek Gawlak odszedł na emeryturę. Funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego pełnił od lutego 2020 roku.

W dniu wczorajszym Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisalw Lonczak wraz z Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego pożegnali odchodzącego na emeryturę bryg. Marka Gawlaka.  - W imieniu samorządowych władz Powiatu Mieleckiego mam zaszczyt podziękować Panu za wzorową, sumienną i pełną zaangażowania służbę. W związku z przejściem na zasłużoną emeryturę, pragnę przekazać Panu najszczersze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby po trudach wieloletniej służby w spokoju mógł Pan wypoczywać, regenerować swoje siły i realizować dotychczas niespełnione marzenia. Niech Pan zachowa w swojej pamięci wszystko to co było dobre, dawało satysfakcję i zadowolenie. Niech na co dzień towarzyszą Panu radość, i pogoda ducha, a nadchodzący czas wolny od pracy zawodowej pozwoli na realizację planów i zamierzeń, które dotychczas nie mogły się ziścić - mówił Stanisław Lonczak.

Marek Gawlak urodził się 18 wrzesień 1972 r. w Mielcu. Służbę zawodową w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1994 r. po ukończeniu Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Zajmował kolejno stanowiska młodszego inspektora, inspektora, starszego inspektora, kierownika sekcji, zastępcy naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego, dyżurnego operacyjnego, starszego inspektora, starszego specjalisty, oraz naczelnika wydziału właściwego do spraw operacyjnych.

Przez cały okres swojej pracy systematycznie podnosił swoje kwalifikacje dzięki czemu w 1994 r. ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie z tytułem technika pożarnictwa, w 2004 r. ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie uzyskując tytuł magistra inżyniera a w 2017 r. ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Pożarnictwa w Warszawie uzyskując przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Podczas służby został odznaczony m.in.: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

ar