Betlejemskie Światło Pokoju w starostwie

21.12.2021 Kategoria: Informacje

Mieleccy harcerze przekazali dziś na ręce starosty Stanisława Lonczaka Betlejemskie Światło Pokoju. Dziękujemy za tę miłą przedświąteczną wizytę!

Betlejemskie Światło Pokoju od ponad 30 lat zapalane jest co roku przez skautów od ognia palącego się wiecznie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To stamtąd płomień, w wielkiej sztafecie, niesiony jest przez kraje na wszystkich kontynentach.

W Polsce Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. przekazują harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Hasło towarzyszące akcji Betlejemskiego Światła Pokoju w 2021 roku to: „ŚWIATŁO NADZIEI”.

- Ta nadzieja, w obliczu choćby trwającej pandemii koronawirusa, jest nam dziś wszystkim bardzo potrzebna. Niech towarzyszy Wam i Waszym najbliższym przez okres świąt Bożego Narodzenia oraz cały 2022 rok, wraz ze zdrowiem i wszelką pomyślnością – zwrócił się do harcerzy starosta mielecki Stanisław Lonczak, dziękując jednocześnie za wizytę w urzędzie i symboliczny dar Światła.