„Be a Soldier” – projekt z klasą w Elektryku

24.01.2019 Kategoria: Edukacja

W grudniu 2018r. Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego po raz drugi uczestniczył w konkursie „Projekt z klasą”. Nauczycielki Ewa Bożek oraz Dorota Kania – Pomykała przygotowały projekt edukacyjny: „Be a Soldier”, który brał udział w ogólnopolskim głosowaniu na najlepszy projekt.

Dzięki zaangażowaniu całej szkoły, zarówno nauczycieli, jak i uczniów Zespołu Szkół, projekt znalazł się wśród pięciu, które otrzymały grant 1000 zł na realizację. Był to najlepszy wynik w Mielcu, oraz jeden z lepszych w kraju.

W ogólnopolskim konkursie "Projekt z klasą", organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłaszają swoje pomysły na projekty edukacyjne i walczą o zdobycie grantów na ich realizację.Udział w konkursie to prestiż dla nauczycieli, uczniów klasy i szkoły, a także możliwość zmierzenia się z najlepszymi drużynami z całego kraju, nauczenia się wielu nowych rzeczy i poczucia satysfakcji z realizacji celu. Jedna rzecz w konkursie „Projekt z klasą” pozostaje niezmienna:  apetyt na świetne pomysły!

Patroni honorowi projektu: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.