Awans do II etapu Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego

31.01.2019 Kategoria: Edukacja

Karolina Pryga, uczennica klasy czwartej technikum w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, zakwalifikowała się do II etapu XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego, który odbędzie się marcu br. w siedzibie organizatora - Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Olimpiada skierowana jest do młodzieży, która w bieżącym roku szkolnym kształci się w ostatniej lub przedostatniej klasie programowo najwyższej dla danego typu szkoły średniej. Pierwszy etap obejmował test pisemny, w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki i leksyki języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Do drugiego etapu międzynarodowych zmagań zakwalifikowano uczestników, którzy osiągnęli próg punktowy ustalony przez komisję konkursową po ocenie prac. Opiekunem naukowym Karoliny jest Magdalena Surdej.