80 ludzi na scenie! Niezwykłe jasełka

27.12.2022 Kategoria: Informacje

Wyjątkowo w tym roku, bo na scenie Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych wystawili jasełka. Przedstawienia są coroczną tradycją szkoły.

22 grudnia 2022 roku szkolni aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Licznie zgromadzona widownia w sali widowiskowej SCK w Mielcu mogła zobaczyć piękną scenografię i oprawę jasełek. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbał wokalny zespół HOLIDEY pod opieką Małgorzaty Pazdro. Wybrany w tym roku scenariusz miał pokazać, jak na wszystkich kontynentach ziemi ludzie różnych ras i języków czekają na Zbawiciela.

Jasełka są zakorzenione w naszej tradycji. Ja osobiście nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez jasełek przygotowanych przez Powiatowy Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu. Co roku nowa aranżacja, nowe stroje, nowe pomysły z zachowaniem przekazu tradycji chrześcijańskiej o narodzeniu Jezusa. Wspaniała uczta i myślę, że ona będzie nam towarzyszyła przez następne lata – podsumował Andrzej Bryła, wicestarosta powiatu mieleckiego.

Nasza szkoła kultywuje tradycje już od 26 lat, zawsze są co roku jasełka przed świętami. Przybliżamy dzieciom ten nastrój świąteczny i to, co się naprawdę wydarzyło, że Jezus się narodził w szopce. Podkreślamy to, żeby dzieci wiedziały, że najważniejszy jest ten Jezus, który rodzi się w ich sercach. Nigdy nie miałam tylu osób w jasełkach, zawsze to było trzydzieści parę osób, a teraz naliczyliśmy, że z chórem na scenie wystąpiło około 80 osób – mówiła Bożena Karczmarczyk, reżyser jasełek i katecheta w PZPSW w Mielcu.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wystawić w tym roku jasełka dla szerszej publiczności, dla zaprzyjaźnionych szkół, warsztatów terapii, dla Domu Pomocy Społecznej, ale przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, żeby kultywować tradycje świąt Bożego Narodzeni. Istotę tych świąt tak naprawdę, bo te jasełka miały szczególne przesłanie, że niezależnie z jakiego kraju pochodzimy, jakie mamy tradycje, zmierzamy do narodzonego Jezusa – powiedziała Krystyna Bajger, dyrektor PZPSW w Mielcu.

Wszyscy aktorzy – dzieci i nauczyciele poprzez swoje zaangażowanie i piękne kostiumy, dostarczyli zebranym na widowni wielu niezapomnianych wrażeń. A puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: "Przekażcie sobie znak pokoju".

Foto: PZPSW w Mielcu
Tekst: Korso