50 lat od Wembley

11.10.2023 Kategoria: Informacje

We wtorek, 10 października, odbyła się Gala Wspomnień o Wembley z 1973r. Udział w wydarzeniu wziął Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Wydarzenie zorganizowali: Stowarzyszenie Razem Dla Ziemi Mieleckiej i Stowarzyszenie Nasza Jedynka.

Gośćmi specjalnymi byli: zdobywca złotej bramki Jan Domarski z małżonką oraz uczestnik tamtych wydarzeń i króla strzelców Mistrzostw Świata z 1974r. Grzegorz Lato wraz z małżonką.

Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć skrót meczu Anglia - Polska oraz wiele innych wspomnień i wywiadów z tego wydarzenia.

Kolejnym gościem specjalnym był Edward Kazimierski, wieloletni prezes Stali Mielec, który tego wieczoru otrzymał owacje na stojąco.

Ikony mieleckiego sportu, w dowód wdzięczności za zasługi dla sportu, otrzymali specjalne patery od Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka, Przewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego, a zarazem Prezesa Stowarzyszenia Razem Dla Ziemi Mieleckiej Marka Paprockiego oraz od Posła na Sejm Wiesława Buża.

Oprawę muzyczną przygotowała Katarzyna Dudzik wraz z zespołem. Gościnnie wystąpiła Kamila Bik.

Spotkanie prowadziła Angelika Augustyn-Balon oraz Marek Paprocki.