29 książek wpłynęło na konkurs pod patronatem starosty

16.06.2023 Kategoria: Patronat

18 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Ośrodku Kultury w Grochowem odbyło się podsumowanie XXIII edycji Powiatowego Konkursu pn. „Wydajemy własną książkę” organizowanego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.

Tegoroczna edycja zaowocowała sukcesami wielu uczniów, spośród 29 książek złożonych w konkursie komisja nagrodziła 9 a 4 wyróżniła. Tytułu „Złotej Książki” w bieżącym roku nie przyznano. Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Małgorzata Wieczerzak (Dyrektor ZSz w Tuszowie Narodowym) Katarzyna Sikora (polonista w ZSz w Maliniu) oraz Patrycja Bednarska (dyrektor GBP w Tuszowie Nar.)

Przybyłych gości, uczestników konkursu, nauczycieli i jurorki konkursu przywitała Mariola Pelic, Dyrektor grochowskiego Ośrodka Kultury. Następnie odczytano werdykt komisji, a przewodnicząca komisji konkursowej, Małgorzata Wieczerzak, opowiedziała o treściach tekstów młodych autorów- wydawców, o ich ciekawych przemyśleniach i mądrych spostrzeżeniach zawartych w wydanych książkach. Po wręczeniu nagród i wyróżnień uczestnicy podsumowania przeszli na salę wystawową, gdzie mogli podziwiać wystawę książek wybranych z poprzednich edycji tegoż konkursu.

Gratulacje, wyrazy uznania i podziękowania laureatom i uczestnikom konkursu, nauczycielom i organizatorom przekazali obecni na podsumowaniu: Grzegorz Piechota, Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Renata Paterak, Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy.

W tym roku minęły 23 lata odkąd Ośrodek Kultury w Grochowem zaprosił młodych pisarzy do „wyciągnięcia z szuflad” ich własnej twórczości i złożenia w w/w konkursie. Raz do roku wpływają książki na konkurs, następnie podlegają ocenie, najciekawsze są nagradzane i wyróżniane. Książka, która uzyskuje najwyższą ocenę w trzech kategoriach tj., literackiej, plastycznej i edytorskiej otrzymuje „Tytuł Złotej Książki”. Wszystkie tworzą niezwykłą bibliotekę, jedyną w swoim rodzaju, a kolejne edycje pomnażają jej zbiory.

Obecnie biblioteka liczy ponad 973 egzemplarzy unikatowych książek. Wśród nich można znaleźć m.in.: wiersze, opowiadania, bajki, mini albumy, „historie z życia wzięte”, kryminały, powieści fantasy.

Informacja i zdjęcia: GOK Grochowe