17 września kolejna sesja Rady Powiatu Mieleckiego

w Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Mielcu
przy ul. Wyspiańskiego 6

TEMATYKA OBRAD:

1. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji Rady Powiatu Mieleckiego.
2. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.
3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr IV/35/2019 Rady Powiatu Mieleckiego z dnia 23 stycznia 2019 roku w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Mieleckiego.
4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2019 rok.
5. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Mieleckiego za pierwsze półrocze 2019 r.
6. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Konkursowej w celu przeprowadzenia postępowania konkursowego i wybrania kandydata na stanowisko Dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu.
7. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych na obszarze Powiatu Mieleckiego od dnia 1 września 2019 roku.
9. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Nr XII/88/2011 Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość i warunki wypłacania nagród ze specjalnego funduszu na nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nauczycieli, a także wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego.
10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, zasad udzielania i wymiaru zniżek dla nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli szkół nie wymienionych w art. 42 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela.
11. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji z dnia 31 lipca 2019 r.
12. Przedstawienie Radzie Powiatu Mieleckiego rocznych sprawozdań z działań podejmowanych w roku 2018 na terenie:
a) Nadzoru Wodnego w Dąbrowie Tarnowskiej na obszarach powiatów: Dąbrowa Tarnowska, Mielec, Dębica, Tarnów, miasto Tarnów;
b) Nadzoru Wodnego w Połańcu na obszarach powiatów buskiego, staszowskiego, dąbrowskiego, mieleckiego;
c) Nadzoru Wodnego w Sandomierzu na obszarach powiatów: Kraśnik, Stalowa Wola, Tarnobrzeg Mielec, Sandomierz, Opatów, Staszów, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski;
d) Nadzoru Wodnego w Tarnobrzegu na obszarze powiatu mieleckiego;
e) Nadzoru Wodnego w Mielcu na obszarze powiatu mieleckiego.
13. Interpelacje, wnioski, zapytania i oświadczenia Radnych.

OBRADY RADY POWIATU SĄ JAWNE

Rady Powiatu Mieleckiego