Starostwo Powiatowe  herb_40px_wersja2.png  w Mielcu

A A A

logo_300px.svg

15 sierpnia odbędą się Powiatowo-Gminne Dożynki w Rożniatach!

04.07.2024 Kategoria: Informacje


Powiat Mielecki wspólnie z Gminą Padew Narodowa zapraszają na Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbędą się w czwartek (15 sierpnia) w Rożniatach.

Święto plonów, zgodnie z tradycją, rozpocznie się od uroczystej Mszy Świętej polowej, odprawionej na terenach zielonych nad Wisłą w Rożniatach. W tym samym miejscu, już o godzinie 15:00, nastąpi otwarcie oficjalnej części dożynek – zaproszą na nie gospodarze wydarzenia: Starosta Powiatu Mielekciego Kazimierz Gacek i Wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta.

W bogatym programie imprezy nie zabraknie atrakcji tradycyjnych dla święta plonów: z prezentacjami poszczególnych Gmin Powiatu Mieleckiego, wystawą wieńców dożynkowych oraz stoiskami promującymi lokalną kulturę i kuchnię na czele. Na wszystkich przybyłych na to wydarzenie czekać będą ponadto: wystawa sprzętu rolniczego, mała gastronomia, stoiska handlowe i dmuchańce.

O oprawę muzyczną i zabawę podczas dożynek zadba gwiazda wieczoru, zespół Piękni i Młodzi Dawida Narożnego, a także grupa California, która poprowadzi kilkugodzinną zabawę taneczną podzieloną na dwie części. Pomiędzy nimi, o godzinie 21:00, zaplanowano pokaz sztucznych ogni.
To już kolejny raz, kiedy powiatowe dożynki odbędą się w terenie poza Mielcem. Pierwszy raz wydarzenie takie miało miejsce w 2022 roku – imprezę przeprowadzono wówczas w Wadowicach Górnych.

Zakłada się, że ta formuła dożynek przyjmie się z pozytywnym odbiorem mieszkańców i impreza, rotacyjnie, odbywać się będzie w różnych zakątkach powiatu. Zarząd Powiatu Mieleckiego wstępnie porozumiał się już z samorządami gminnymi, które w przyszłych latach miałyby połączyć swoje gminne święto plonów ze świętem powiatowym. Planowo, corocznie miałby to być dzień 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Matką Boską Zielną.

Organizatorami wydarzenia są: Powiat Mielecki i Gmina Padew Narodowa.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal hej.mielec.pl, portal wcj24.pl, Radio Leliwa i Tygodnik Regionalny Korso.

ms

Kazimierz Gacek Starosta Powiatu Mieleckiego

Kazimierz Gacek

Starosta Powiatu Mieleckiego
Marek Paprocki Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego

Marek Paprocki

Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego
Andrzej Bryła Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

Andrzej Bryła

Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

DOKUMENTY

13 660-----------------------
zarejestrowanych przychodzących dokumentów w II kwartale 2024

LICZBA LUDNOŚCI

132 983-----------------------
mieszkańców powiatu mieleckiego

PIENIĄDZE

240 310 382-----------------------
planowanych dochodów budżetu w 2024 roku