115 lat OSP w Kębłowie

05.06.2023 Kategoria: Informacje

Wyjątkowy jubileusz świętowano w miniony weekend w gminie Padew Narodowa. Życzenia, w imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, złożył strażakom Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz.

Uroczystości odbyły się w sobotę, 3 czerwca, przed remizą OSP w Kębłowie.

Spotkanie stało się doskonałą okazją do przypomnienia wieloletniej historii jednostki, jak również docenienia jej zasłużonych członków - poprzez wręczenie odznaczeń „Za wysługę lat”. Okolicznościowe odznaki przyznano także wyróżniającym się młodym druhom działającym na co dzień w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.

Gratulacje dla wszystkich osób zasłużonych dla rozwoju jednostki złożyli licznie zaproszeni goście, w tym Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz, który przekazał świętującym okolicznościowy grawerton z Herbem Powiatu Mieleckiego oraz list gratulacyjny podpisany przez Starostę Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka. – „Strażacka posługa jest dużym wyzwaniem. Tym bardziej cenię więc poświęcenie, trud i ofiarność, z jaką wywiązujecie się ze swoich obowiązków. Życzę, by pełniona służba dla wszystkich Druhów była źródłem zarówno zawodowej, jak i osobistej satysfakcji. Niech św. Florian czuwa nad jednostką, zapewniając jej członkom bezpieczne powroty z akcji ratunkowych, wszelką pomyślność i niesłabnące zdrowie, a bogata tradycja strażacka Kębłowa nieustannie rośnie w siłę”. – przekazał w liście starosta mielecki.

Wydarzenie połączono z przekazaniem samochodu pożarniczego.

Za organizację święta odpowiadali: Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Padwi Narodowej oraz WójtGminy Padew Narodowa.

Zdjęcia: Małgorzata Wojdyła