11 rocznica katastrofy smoleńskiej

10.04.2021 Kategoria: Informacje

11 lat temu w godzinach porannych cały świat obiegła tragiczna wiadomość o katastrofie rządowego samolotu w Smoleńsku. To już kolejny rok, kiedy wspomnienie tego wydarzenia ma całkiem inny wymiar.

Z uwagi na szczególne okoliczności epidemiologiczne, skromna delegacja posłów oraz samorządowców miasta i powiatu, oddała hołd tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej. Delegacje zlożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze na grobie śp. Leszka Deptuły oraz przy tablicy upamiętniającej wszystkie ofiary rządowego samolotu.

W katastrofie zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, 18 parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

ar