100 tys. złotych na zabytki w powiecie

23.02.2021 Kategoria: Informacje

Mieleckie starostwo, jak co roku, wesprze prace remontowe i konserwatorskie zabytków znajdujących się na terenie powiatu. Przekazana na ten cel kwota wyniesie 100 tys. złotych.

Z beneficjentami dotacji spotkał się dziś, w sali obrad Starostwa Powiatowego w Mielcu, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Decyzją władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, tegoroczne dofinansowania na prace remontowe i konserwatorskie trafią do pięciu parafii na terenie powiatu mieleckiego: Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sarnowie, Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Mateusza w Mielcu, Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym, Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Jana Chrzciciela w Książnicach i Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Wojciecha w Gawłuszowicach. Ponadto, dofinansowana zostanie wymiana skrzydeł w zabytkowym wiatraku z1899 roku, znajdującym się w Dąbrówce Osuchowskiej.

Szczegóły planowanych prac przedstawiamy w poniższej tabelce.

y.png

KLIKNIJ, BY POWIKĘSZYĆ

Warto wspomnieć, że przekazywanie środków na renowację lokalnych zabytków jest coroczną praktyką powiatowego samorządu, służącą przywróceniu monumentom ich dawnej świetności.

O wsparcie w postaci dotacji corocznie mogą ubiegać się właściciele bądź zarządcy obiektów, które zostały wpisane do rejestru zabytków.