100 specjalistów w jednym miejscu

28.02.2023 Kategoria: Informacje

Blisko 100 specjalistów z 27 poradni psychologiczno-pedagogicznych z województwa podkarpackiego wzięło udział w Wojewódzkiej Konferencji Szkoleniowej, jaka odbyła się dziś, 28 lutego, w Mielcu.

Konferencja została zorganizowana przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mielcu w ramach grantu „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego”. Wydarzenie odbyło się w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu i zgromadziło liczne grono specjalistów – przedstawicieli aż 27 poradni z terenu całego województwa.

Podstawowym celem projektu, realizowanym we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, jest wsparcie pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych we wdrażaniu modelowych rozwiązań z zakresu prowadzenia oceny funkcjonalnej i wsparcia postdiagnostycznego dla dzieci i uczniów. – To niezwykle ważne zagadnienie, które pozwoli nam wszystkim dobrze przygotować się do nadchodzących reform edukacyjnych – podkreślił obecny na spotkaniu Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. – Dziękuję Państwu, że tak licznie zaangażowaliście się w realizację tego projektu. Życzę, by dzisiejsze spotkanie było dla Was owocne i sprzyjało wymianie doświadczeń, tak cennych w Waszej codziennej pracy – dodał.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski i Wizytator Kuratorium Wioletta Durda, a także dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu mieleckiego.

Warto podkreślić, że dzisiejsza konferencja stała się okazją do podsumowania dziesiątej edycji projektu „Kariera bez tajemnic ‘2023 – Kliknij w zawód” organizowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego przez mielecką SPPP. Pierwsze miejsce trafiło do zespołu z mieleckiego ZST w składzie: Adrian Smoliński i Jakub Madej, pod opieką nauczycielki Joanny Olko.

Pełne wyniki prezentujemy poniżej:
I miejsce – Prezentacja zawodu PSYCHOLOG: Adrian Smoliński, Jakub Madej, op. Joanna Olko (ZST w Mielcu)
II miejsce – Prezentacja zawodu INŻYNIER BUDOWNICTWA: Alek Markulis, Kamil Dąbrowski, op. Katarzyna Klich (I LO w Mielcu)
III miejsce – Prezentacja zawodu DEKORATOR WNĘTRZ: Milena Śliwa, Milena Bydłowska, op. Klaudia Rusin (ZSB w Mielcu )
I wyróżnienie – Prezentacja zawodu TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY: Emilia Mazur, Natalia Bielecka, op. Beata Szędzioł (ZSE w Mielcu)
II wyróżnienie – Prezentacja zawodu ARCHITEKT: Amelia Niemczyk, Andżelika Kowalik, op. Anna Matras-Moryl (ZSB w Mielcu)
III wyróżnienie – Prezentacja zawodu TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ: Nikodem Dziekan, Konrad Wrażeń, op. Joanna Olko (ZST w Mielcu)