Zwiększamy dostępność cyfrową w Powiecie Mieleckim

pasek_21-27_rgb.jpg

Powiat Mielecki pozyskał dotację z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 na projekt „Zwiększenie dostępności cyfrowej oraz poprawa cyberbezpieczeństwa w Powiecie Mieleckim”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności wysokiej jakości usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną dla mieszkańców powiatu mieleckiego oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa i interoperacyjności systemów informatycznych udostępniających informację publiczną. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez:

1. zwiększenie dostępu mieszkańców powiatu mieleckiego do cyfrowych zasobów i usług publicznych poprzez wdrożenie 13 e - usług publicznych.
2.wdrożenie systemu monitorowania środowiska poprzez utworzenie bazy danych i digitalizację wniosków związanych z ochroną środowiska.
3. informatyzację i optymalizację procesów wewnętrznych Starostwa Powiatowego w Mielcu i jego jednostek organizacyjnych poprzez zakup i aktualizację EZD, elektronicznej pieczęci wraz z zakupem niezbędnej infrastruktury IT
4. digitalizację zasobów geodezyjnych poprzez skanowanie, klasyfikowanie i tworzenie elektronicznych baz dokumentów.
5. wdrożenie systemu pracy zdalnej pracowników Starostwa Powiatowego w Mielcu i jego jednostek organizacyjnych poprzez zakup narzędzi pracy zdalnej
6. wzmocnienie bezpieczeństwa cyfrowego systemów oraz zbieranych, przechowywanych i przetwarzanych danych poprzez zakup oprogramowania wraz z niezbędną infrastrukturą IT
7. poprawę dostępności cyfrowej stron internetowych Starostwa Powiatowego w Mielcu i jego jednostek organizacyjnych poprzez udostępnienie rozwiązań front-office i wdrożenie standardów WCAG 2.1 uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych.
Z efektów projektu skorzystają mieszkańcy powiatu mieleckiego, przedsiębiorcy oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Mielcu i jego jednostek organizacyjnych

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu: 11 225 946,94 zł