23.02.2021

W nawiązaniu do umowy dotacji nr PUW/ŚR/6356/1/11/2020 z dnia 29 października 2020r. Powiat Mielecki zrealizował zadania pn.: Wykonanie dokumentacji geol. - inż. w ramach zadania pn. „Stabilizacja osuwiska nr ewid. 18-11-075-081091 w celu zabezpieczenia drogi powiatowej Nr 1 184R Przecław – Podole w m. Podole, gm. Przecław, pow. mielecki, wojew. podkarpackie”.

 Termin rozpoczęcia robót: 29.07.2020 r.
 Termin zakończenia robót: 22.12.2020 r.
Harmonogram prac:
Wykaz dokumentów do uzyskania opinii Wojewódzkiego Zespołu Nadzorującego Realizacje Zadań w zakresie Przeciwdziałania Ruchom Osuwiskowym oraz Usuwania ich Skutków
Jednostka samorządu terytorialnego ubiegająca się o wydanie opinii Wojewódzkiego Zespołu Nadzorującego Realizacje Zadań w zakresie Przeciwdziałania Ruchom Osuwiskowym oraz Usuwania ich Skutków winna złożyć następujące dokumenty:
A. Opinia wstępna
1. Kopię Protokołu Komisji Wojewódzkiej ds. weryfikowania szacunku strat spowodowanych przez klęski żywiołowe w infrastrukturze komunalnej lub informacji posiadanych przez jednostkę, które nie mają charakteru protokołu.
2. Kopię Karty Rejestracyjnej osuwiska / Kopię Karty Dokumentacyjnej Osuwiska.
3. Plan finansowy zadania wraz z podziałem na poszczególne etapy / prace do sfinansowania w ramach kosztu całkowitego zadania.
4. Mapkę sytuacyjną z zaznaczonym obiektem będącym przedmiotem opiniowania oraz przekroje charakterystyczne dla danego obiektu.
5. W przypadku, gdy stabilizacja osuwiska będzie niemożliwa należy przedstawić alternatywne rozwiązania.
6. Oświadczenie, że zadanie będące przedmiotem wniosku jest zadaniem własnym jednostki samorządu terytorialnego wraz z oświadczeniem o posiadanym tytule własności tego obiektu.
B. Opinia do dokumentacji geologiczno-inżynierskiej
1. Jeden egzemplarz opracowanej dokumentacji.
2. Opinię Państwowego Instytutu Geologicznego wydaną do dokumentacji lub opinię niezależnego geologa posiadającego uprawnienia w zakresie opiniowania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej – (może być kopia).
3. Zatwierdzenie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej w drodze decyzji przez właściwy organ administracji geologicznej zgodnie z ustawą  z dnia 9 czerwca Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2011 r. nr 163, poz. 981 z późn. zm.).
4. Uaktualniony plan finansowy.