Przebudowa drogi w Chrząstowie i Złotnikach

08.11.2022

Powiat Mielecki przystąpił do realizacji projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1 143R Gawłuszowice – Chrząstów – Mielec w m. Chrząstów i Złotniki” współfinansowanego ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wartość inwestycji: 8.420.000,01 zł
Wartość dofinansowania: 5.000.000,00 zł

Opis inwestycji:
Przebudowa drogi powiatowej Nr 1 143R klasy "Z" – zbiorczej o łącznej dług. 2247,1 m w swym zakresie obejmuje przebudowę jezdni, zmianę geometrii skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1 185R oraz z drogami gminnymi zlokalizowanymi w ciągu przedmiotowej drogi, przebudowę systemu odwodnienia oraz wprowadza dodatkowe elementy bezpieczeństwa ruchu, oznakowania poziomego i pionowego. Jednym z najważniejszych założeń inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa i płynności ruchu poprzez budowę chodnika, który skomunikuje i usprawni ruch pieszych w terenie gęstej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i terenie, gdzie znajduje się szkoła do której dzieci poruszają się pieszo oraz funkcjonują małe i średnie przedsiębiorstwa w miejscowości Chrząstów i Złotniki.