Powstanie nowa hala przy II LO

10.11.2023

Powiat Mielecki przystąpił do realizacji projektu pn. „Budowa hali widowiskowo – sportowej wraz z łącznikiem przy II Liceum
Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Mielcu” współfinansowanego ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych

Wartość inwestycji: 16 000 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 11 000 000,00 zł

Opis inwestycji:

Projektowana hala widowiskowo – sportowa zostanie wydzielona funkcjonalnie na dwie części: strefę boiska hali sportowej wraz z widownią oraz zaplecze z pomieszczeniami szatni, sanitariatów i salami do ćwiczeń. Przyszkolna hala sportowa wraz z zapleczem szatniowo–socjalno-technicznym, zostanie połączona z istniejącym budynkiem szkoły poprzez łącznik. Obiekt sportowy zostanie przeznaczony do uprawiania sportów w ramach zajęć wychowania fizycznego dla młodzieży uczęszczającej do II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Dodatkowo poza godzinami działania szkoły z obiektu będą mogli korzystać lokalni mieszkańcy. W tym celu zaprojektowano wejście bezpośrednio z zewnątrz budynku, od strony północno - wschodniej. W sali sportowej zaprojektowano następujące boiska sportowe:

• piłka siatkowa o wym. 18,0 x 9,0 m
  • piłka ręczna o wym. 40,0 x 20,0 m
  • koszykówka o wym. 28,0 x 15,0 m
  • tenis ziemny o wym. 24,0 x11,0 m
  • badminton o wym. 13,4 x 6,1 m.

Budynek ma zaprojekowany prosty, płaski dwuspadowy dach. Obiekt będzie w konstrukcji tradycyjnej murowanej, dach w konstrukcji drewnianej – dźwigary z drewna klejonego, przykryty membraną epdm. Architektura budynku jest współczesna, bardzo prosta i w minimalny sposób operująca detalem.