Nowa hala sportowa przy ZSE

26.10.2023

Powiat Mielecki otrzymał dofinansowanie na realizacje projektu „Budowa hali sportowej o lekkiej konstrukcji przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu” ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach „PROGRAMU BUDOWY PRZYSZKOLNYCH HAL SPORTOWYCH NA 100 LECIE PIERWSZYCH WYSTĘPÓW REPREZENTACJI POLSKI NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH".

Celem projektu jest poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, która równocześnie będzie służyła lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również umożliwiała współzawodnictwo sportowe.

W ramach projektu zostanie wykonane boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola gry 20m x 40m o nawierzchni poliuretanowej z zadaszeniem łukowym o konstrukcji metalowej z powłoką membranową. Hala będzie wyposażona w system grzewczy z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury znajdującej się w budynku szkoły ZSE i instalację elektryczną oświetleniową. Projektowana hala będzie połączona funkcjonalnie z budynkiem szkoły poprzez łącznik o powierzchni około 70 m2, dzięki któremu użytkownicy hali będą mieli dostęp do zaplecza sanitarno-szatniowego. W obiekcie będzie zapewniona mobilna strzelnica laserowa (wirtualna) na 4 stanowiska strzeleckie, ponadto zostanie wyposażona w rozkładaną na płycie boiska wykładzinę ochronną oraz mobilną scenę.

Wartość inwestycji: 3 071 431,00 zł
Wartość dofinansowania: 2 150 000,00 zł