Zmiany w godzinach dla seniorów

20.04.2020 Kategoria: Koronawirus

Od dziś, tj. 20 kwietnia, godziny dla seniorów obowiązują tylko w dni robocze. Ich czas trwania nie zmienia się – bezpieczne zakupy seniorzy nadal mogą wykonywać między godziną 10 a 12.

Zapis dotyczący ograniczenia godzin dla seniorów do dni roboczych tj. poniedziałek-piątek pojawił się w rozporządzeniu Rady Ministrów opublikowanym w ostatnią niedzielę.

Przypomnijmy. Godziny dla seniora zostały wprowadzone wraz z początkiem kwietnia. Od tej pory, w godzinach 10-12, sklepy i punkty obsługowe (z wyłączeniem aptek i stacji benzynowych) obsługują jedynie seniorów powyżej 65 roku życia. To rozwiązanie mające służyć bezpieczeństwu osób w podeszłym wieku – poprzez unikanie dużych skupisk ludzkich. Nie jest jednak obligatoryjne. Osoby powyżej 65 roku życia, chcące wykonać zakupy w innej porze niż ta zalecana, również mają taką możliwość.

Zdjęcie: pixabay.com