Szkoły zamknięte do 24 maja

24.04.2020 Kategoria: Koronawirus

Zamknięcie szkół przedłużono do 24 maja, a terminy matur i egzaminów ósmoklasisty ustalono na terminy czerwcowe.

Decyzje dotyczące dalszych losów uczniów i studentów zapadły dziś, 24 kwietnia, podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiono je podczas wspólnej konferencji prasowej ministrów: zdrowia Łukasza Szumowskiego, edukacji Dariusza Piontkowskiego oraz nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka.

Rząd zadecydował, by przedłużyć zawieszenie działalności szkół, przedszkoli i żłobków do 24 maja oraz zalecił kontynuację nauki w formie zdalnej.

Przedstawiono także harmonogram tegorocznych egzaminów dla absolwentów szkół podstawowych i średnich. I tak, matury, jedynie w formie pisemnej, mają rozpocząć się 8 czerwca. Ósmoklasiści napiszą swoje egzaminy w dniach od 16 do 18 czerwca. Między 22 czerwca a 9 lipca odbędą się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, między 17 a 28 sierpnia natomiast - egzaminy zawodowe.