Podziel się krwią i uratuj życie

07.04.2020 Kategoria: Koronawirus

Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych po raz kolejny zachęca do włączenia się w akcję humanitarną „Samorządowcy na ratunek życiu”.

Pomysłodawcą akcji „Samorządowcy na ratunek życiu” jest wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański. Jej organizację wspierają także: Polski Czerwony Krzyż, Podkarpackie Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych oraz RCKIK w Rzeszowie. - Akcja prowadzona jest od wielu lat, w tym roku jednak, w czasie narodowej kwarantanny, krew potrzebna jest jeszcze bardziej. Przy porodach, operacjach, wypadkach oraz wielu innych sytuacjach leczenie krwią jest jedynym ratunkiem dla życia – podkreślają organizatorzy akcji.

Jak dodają, w urzędach i jednostkach podległych, pracuje wiele osób, które mogą włączyć się w akcję i podzielić darem krwi z potrzebującymi. To nie tylko samorządowcy i pracownicy urzędów, ale także nauczyciele czy strażacy ochotnicy, a także wszyscy, do których dotrze to wezwanie. – Wiele jest osób, które mają wielkie, dobre serce i wspaniałą krew, dzięki której razem uratujemy niejedno życie – przekonują pomysłodawcy akcji.

O wsparcie akcji zaapelował w liście do samorządowców także Marszałek Województwa Podkarpackiego i Przewodniczący Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych Władysław Ortyl. – Po raz pierwszy w XXI wieku spotykamy się z zagrożeniem biologicznym, które niezależnie od strefy geograficznej, zasobności materialnej państw i ich mieszkańców, wyznania czy koloru skóry stanowi realne niebezpieczeństwo dla ludzkiego życia i zdrowia. Skuteczność walki z wirusową pandemią w dużej mierze zależy od nas samych, naszej odpowiedzialnej postawy, a pomocnych w tej walce jest wiele inicjatyw społecznych wspierających proces leczenia i wychodzenia z choroby COVID 19. W związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną wirusową pandemią i rosnącą liczbą osób hospitalizowanych wzrasta zapotrzebowanie na krew, dlatego zwracam się z prośbą o podjęcie inicjatywy, w którą nasze Stowarzyszenie włącza się już od kilku lat, a mianowicie akcji humanitarnej SAMORZĄDOWCY NA RATUNEK ŻYCIU – napisał. I dodał: - Lokalne punkty krwiodawstwa przyjmą każdą ilość krwi, która jest niezastąpionym lekiem dla potrzebujących.

Zachęcamy do wsparcia akcji.