Cała Polska objęta żółtą strefą

08.10.2020 Kategoria: Koronawirus

Decyzją rządu, od soboty, 10 października, strefa żółta zostanie rozszerzona na cały kraj – oznacza to, że obostrzenia obowiązujące dotychczas tylko w wybranych powiatach, obowiązywać będą wszystkich Polaków.

Ponownie zobowiązani będziemy do zakrywania nosa i ust we wszystkich miejscach publicznych. Z obowiązku tego będą zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Wśród innych obostrzeń znajdą się te związane z organizacją rozmaitych wydarzeń. I tak, imprezy okolicznościowe będą mogły liczyć maksymalnie 75 osób, a wydarzenia kulturalne organizowane w plenerze maksymalnie 100 osób. W kinach publiczność będzie mogła zająć 25% miejsc - podobnie zresztą jak publiczność wydarzeń kulturalnych organizowanych w przestrzeni zamkniętej.

Ponadto, odległość pomiędzy zgromadzeniami określono na minimum 100 metrów, w restauracjach na jedną osobę powinny przypadać zaś 4 mkw.

Przypomnijmy, że w całym kraju odnotowano dziś 4280 przypadków zakażeń (w tym 256 w województwie podkarpackim).

W powiecie mieleckim zakażonych koronawirusem zostało 368 osób (dziś – 14 nowych zachorowań). Osiem spośród zakażonych zmarło. Odnotowano 84 ozdrowienia.