Komunikat Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

24 lipca 2018 r. upływa termin do złożenia wniosku o wpisanie do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, działającego pod adresem www.bdo.mos.qov.pl.

Zmiany w programie „Restrukturyzacja Małych Gospodarstw”.

Prezes ARiMR ogłosił 18 maja 2018 r. termin rozpoczęcia i warunki ubiegania się o przyznanie pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw". Wnioski można składać od 18 czerwca do 17 lipca 2018 r. w oddziałach regionalnych ARiMR.

Debata uczniów ZSB w parlamencie słoweńskim

W dniach od 14-18.05.2018 sześciu uczniów ZSB wyjechało do szkoły partnerskiej Osnovna Sola w mieście Pivka w Słowenii na ostatnie krótkoterminowe spotkanie w ramach projektu Erasmus + The Bridge.

Żołnierze złożą przysięgę w Mielcu

W obecności rodzin, przedstawicieli samorządu lokalnego, kombatantów oraz mieszkańców, słowa przysięgi wypowie 99 żołnierzy. Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 27 maja, na Placu Armii Krajowej.

Inwestycje

Kolejna ważna inwestycja powiatu. Bezpieczniej w DPS

W mieleckim Domu Pomocy Społecznej wykonany został nowy system sygnalizacji pożaru i oddymiania. Ważną dla bezpieczeństwa mieszkańców inwestycję zrealizował Powiat Mielecki przy udziale dotacji z budżetu państwa.

Powiatowe Powitanie Lata już za miesiąc!

Dokładnie miesiąc pozostał do największej imprezy plenerowej tego sezonu. 23 czerwca na Powiatowym Powitaniu Lata w Mielcu zagrają: LemON, Natalia Szroeder oraz Piękni i Młodzi.

Elektryk w programie „Kadry dla przemysłu”

Cztery spółki z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu podpisały porozumienia o współpracy ze szkołami z terenu Podkarpacia. Wśród placówek znalazł się Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu.

Zapraszamy na IX Mielecki Festiwal Nauki i Techniki!

Pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły odbędzie się kolejna, dziewiąta już edycja Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Wydarzenie wystartuje w czwartek, 7 czerwca i potrwa do soboty, 9 czerwca.

Wyjątkowy jubileusz mieszkanki Wampierzowa. Pani Julii życzymy 200 lat!

To najstarsza mieszkanka gminy Wadowice Górne i jedna z najstarszych mieszkanek powiatu mieleckiego. Pani Julia Sypek w piątek, 18 maja, obchodziła swoje setne urodziny.