18.05.2018

Powstał wyjątkowy album o relikwiach i relikwiarzach Diecezji Tarnowskiej

„Ziemia świętych i błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej” - to tytuł albumu wydanego przy współpracy licznych samorządów z Podkarpacia. Jego oficjalna promocja odbyła się w czwartek, 17 maja, w Tarnowie.

Dziś 73. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

Mielczanie wspólnie upamiętnili kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. Obchody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Mielcu wraz z II Liceum Ogólnokształcącym.

Mieleckie święto tolerancji. Za nami piąty marsz godności

Już po raz piąty ulicami Mielca przeszedł kolorowy marsz z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Udział w nim wzięło kilkaset osób.

04.05.2018

Wspólnie wybudują pomnik Żołnierzy Wyklętych

Zarząd mieleckiej NSZZ „Solidarność” podjął decyzję o włączeniu się w inicjatywę klubu historycznego Prawda i Pamięć dotyczącą budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych w Mielcu.

20.03.2018

Znamy gwiazdę wieczoru! LemON zagra na zakończenie Powitania Lata

Znamy już komplet artystów, którzy zagrają w Mielcu 23 czerwca na imprezie pod nazwą „Powitanie Lata”. To Piękni i Młodzi, Natalia Szroeder i gwiazda wieczoru – LemON.

14.03.2018

„Sanatorium pod gwiazdami” na Dzień Kobiet

Dla Pań zaangażowanych w życie i rozwój gminy Padew Narodowa już po raz szósty zorganizowano wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Gmina świętowała w sobotę, 10 marca.

Dzień Kobiet ze sztuką w tle

W gminie Wadowice Górne tegoroczny Dzień Kobiet upłynął pod znakiem kultury. Mieszkanki zostały zaproszone na wyjątkowy spektakl teatralny w wykonaniu aktorek z Czermina.

Kolejne Dęby Niezłomnych w Szydłowcu

Mielczanie uhonorowali kolejnych dwóch żołnierzy wyklętych, a także uczcili pamięć generała Józefa Hallera - wszystko w ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

06.03.2018

Przed nami kolejny Jarmark Wielkanocny

Pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły w niedzielę, 18 marca, odbędzie się X Powiatowy Jarmark Wielkanocny.