Trwa warta 3,5 mln złotych inwestycja w Żarówce

16.11.2021 Kategoria: Inwestycje

Powiat Mielecki i Gmina Radomyśl Wielki realizują wspólnie przebudowę drogi powiatowej Nr 1 179R relacji Dulcza Wielka - Żarówka - Stara Jastrząbka w miejscowościach Dulcza Wielka i Żarówka.

W ramach zadania jezdnia w obrębie drogi powiatowej Nr 1 179R zostanie poszerzona do szerokości 5,5m i wzmocniona na całej długości poprzez wykonanie warstw z betonu asfaltowego. Zakres inwestycji obejmie także przebudowę istniejących odcinków chodników i budowę nowych, zarówno w Żarówce, jak i Dulczy Wielkiej; a także przebudowę istniejącego odwodnienia pasa drogowego.

Postępom w realizacji zadania przyjrzeli się dziś przedstawiciele samorządów współfinansujących inwestycję: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski, Burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński oraz Zastępca Burmistrza Radomyśla Wielkiego Jarosław Godek.

Warta 3 566 684,39 złotych inwestycja realizowana jest z udziałem dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wsparcie wysokości 2,8 mln złotych pozyskał samorząd Powiatu Mieleckiego. Kolejne 766 tys. złotych stanowi wkład Gminy Radomyśl Wielki.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 15 grudnia br.