Filtruj wiadomości

Wręczenie nagrody w konkursie „Wy:myśl Kwalifikację”

Marzena Wąsik, uczennica 3bp technik reklamy z mieleckiego „Ekonomika”, odebrała nagrodę pieniężną wygraną w ogólnopolskim konkursie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na Oznakę kwalifikacyjną.

Finalistka ogólnopolskiego konkursu historycznego

Amelia Dudek, uczennica II LO w Mielcu, została finalistką ogólnopolskiego konkursu historycznego: „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej”

Nauczyciele poszerzali swoją wiedzę w Brukseli

Na zaproszenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Ewa Bożek nauczycielka języka niemieckiego z Zespołu Szkół im. Prof. J. Groszkowskiego w Mielcu uczestniczyła w wyjeździe szkoleniowym w Brukseli.

II LO: sukces w prestiżowym konkursie muzycznym

Uczeń klasy 3bg w II LO w Mielcu Dominik Kapinos został laureatem prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Znamy zwycięzców konkursu wiedzy o Niemczech

25 marca br. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się szkolny etap konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Uczniowie ZST w finale prestiżowego konkursu

Maciej Jarzyna i Paweł Wałęga z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu zwycięzcami regionalnego etapu Konkursu Explory - najważniejszej inicjatywy dla młodych innowatorów w Polsce.

Konkurs dla Krwiodawców z ZSB

11 marca odbył się "Konkurs wiedzy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie” przeznaczony dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu regularnie oddających krew.

„Elektro-Tech” - święto techniki w „Elektryku”

26 marca mury Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu wypełniły się uzdolnioną technicznie młodzieżą ze starszych klas szkół podstawowych Mielca i okolic.

Maturzyści z ZSB na Jasnej Górze

Trwa pielgrzymowanie tegorocznych maturzystów na Jasną Górę. Uczniowie ZSB udali się przed Cudowny Obraz Matki Bożej, aby dziękować za cztery lata nauki w szkole średniej.

Uczniowie ZST jako Mieszko i Dobrawa

Dla upamiętnienia kolejnej rocznicy Chrztu Polski uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wzięli udział w konkursie pod nazwą „Mieszko i Dobrawa to Lechicka sprawa”.

Klasa patronacka - podsumowanie

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu podsumowano dobiegający końca projekt partnerski w zakresie kształcenia dualnego.

Światowy dzień zespołu downa w ZST w Mielcu

Wyjątkowi uczniowie. Światowy dzień zespołu downa w ZST w Mielcu. 21 dzień trzeciego miesiąca roku został wybrany dlatego, że osoby z zespołem Downa, w 21. parze chromosomów, zamiast dwóch chromosomów, mają trzy.