Wręczenie nagrody w konkursie „Wy:myśl Kwalifikację”

26.04.2022 Kategoria: Edukacja

Marzena Wąsik, uczennica 3bp technik reklamy z mieleckiego „Ekonomika”, odebrała nagrodę pieniężną wygraną w ogólnopolskim konkursie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na Oznakę kwalifikacyjną.

Nagrodę wręczył Wojciech Jaślar - doradca regionalny ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji z Instytutu Badań Edukacyjnych.

Zadaniem konkursowym było wymyślenie kwalifikacji zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji. Za pomocą specjalnego formularza Marzena opisała wymyśloną przez siebie kwalifikację - Kreator Social Media oraz zaprojektowała znak graficzny kwalifikacji.

Zgodnie z postanowieniami regulaminu konkursu, każdy z 16 finałowych uczestników otrzymał nagrodę pieniężną w formie przedpłaconej karty podarunkowej o wartości 2000 zł. Warunkiem otrzymania nagrody był aktywny udział w warsztatach Design Thinking oraz spotkaniu roboczym mającym na celu wypracowanie propozycji odznaki zgodnie ze standardem Systemu Odznaka +.

Ogólnopolski Konkurs WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ cieszył się sporym zainteresowaniem. Wpłynęło aż 156 propozycji kwalifikacji dziecięcych i młodzieżowych z 76 szkół i placówek edukacyjnych z całej Polski. Z tego grona zakwalifikowano 91 propozycji kwalifikacji, spośród których wybrano 16 zwycięskich propozycji, osiem w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz osiem w kategorii szkół podstawowych.

Informacja i zdjęcie: ZSE Ekonomik Mielec