Finalistka ogólnopolskiego konkursu historycznego

13.04.2022 Kategoria: Edukacja

Amelia Dudek, uczennica II LO w Mielcu, została finalistką ogólnopolskiego konkursu historycznego: „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej” i otrzymała indeks na wydział politologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ostatni etap konkursu odbył się 8 kwietnia br. w sali obrad Senatu RP. Wzięło w nim udział osiemdziesięciu uczniów reprezentujących szkoły średnie z terenu całej Polski. Mielczanka zakończyła zawody w połowie stawki, uzyskując czwarty wynik wśród uczniów Podkarpacia. Laureaci i finaliści, wraz z przewodnikiem, zwiedzili budynek polskiego parlamentu, zostali zaproszeni na obiad do restauracji sejmowej, spotkali się też z marszałkiem Senatu, Tomaszem Grodzkim.

Organizatorem konkursu był Uniwersytet Warszawski oraz Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej