Poznaliśmy najpopularniejszych sportowców!

26.02.2019 Kategoria: Sport

Redakcja Tygodnika Regionalnego Korso podsumowała Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2018.

Galę "Sportowiec Roku" Redakcja Tygodnika Korso organizuje od 1992 roku. Na 10-tkę najlepszych sportowców czytelnicy Korso głosowali przez SMSy, a także wysyłając kupony.

Finałowa Gala Mistrzów Sportu, podczas której poznaliśmy tegorocznych laureatów plebiscytu, zgromadziła dziesiątki gości. Oprócz najpopularniejszych sportowców, w Karczmie Polskiej spotkali się przedstawicieli miejskich klubów sportowych, licznych instytucji oraz władz samorządowych. Wśród osób, które złożyły gratulacje dla najlepszych sportowców znaleźli się też przedstawiciele władz powiatowych: Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki.

Tegorocznym trenerem roku został Roman Murdza z klubu UKS Szóstka Mielec.Z kolei trenerem wychowawcą młodzieży 2018 roku został Jacek Cyganowski z Akademii Piłkarskiej Piłkarskiej Nadzieje. Za talent roku uznano Martynę Gorzkiewicz z UKS Szóstka Mielec.

W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca wygrał Krystian Getinger zawodnik PGE FKS Stal Mielec. Drugie miejsce zdobył Rafał Augustynz LKS Stal Mielec, a na trzecim miejscu znalazła się Katarzyna Zdziebło również z LKS Stal Mielec.

Kolejne miejsca w plebiscycie zajęli:
4. Piotr Krępa (SPR Stal Mielec)
5. Wojciech Koszelski (MAUT Leonardo)
6. Bartosz Nowak (PGE FKS Stal Mielec)
7. Maksymilian Cerlich (Ikar Mielec)
8. Piotr Urban (MKS Gryf Mielec)
9. Dawid Piłat (LKS Stal Mielec)
10. Dominika Mikołajewska (UKS Szóstka Mielec)

Gratulujemy wszystkim laureatom!