Już w sobotę finał konkursu ELEKTRO-TECH

06.03.2019 Kategoria: Patronat

Pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka w sobotę, 9 marca, odbędzie się finał konkursu „ELEKTRO-TECH”.

Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej „ELEKTRO-TECH” organizowany przez Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu jest konkursem interdyscyplinarnym, skierowanym do uczniów gimnazjów oraz klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu mieleckiego. Obejmuje wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, informatyki, techniki, elektrotechniki, elektroniki, mechatroniki oraz teleinformatyki.

Konkurs od siedmiu lat cieszy się ogromną popularnością i przyciąga tłumy uczestników. Do pierwszego etapu, jaki został przeprowadzony 23 stycznia br., przystąpiło 75 gimnazjalistów oraz 127 uczniów szkół podstawowych, w 15 macierzystych placówkach z Mielca i okolic. Spośród 202 uczestników szkolnego etapu konkursu wyłoniono 45 finalistów, którzy w dniu 9 marca zawalczą o tytuł  laureata oraz cenne nagrody. Ciekawa forma konkursu przewiduje nie tylko rozwiązywanie testu  z zakresu przedmiotów ścisłych i technicznych, ale również wykonanie zadań praktycznych dotyczących montażu i uruchomienia układu elektronicznego. Finałowe zmagania uczniów rozpoczną się w najbliższą sobotę, 9 marca, o godz. 9:00. Zakończenie konkursu przewidziano ok. godz. 12:00.

Celem konkursu „Elektro-Tech”  jest popularyzacja szeroko rozumianej wiedzy technicznej, zarówno w zakresie teoretycznym jak i praktycznym. Młodzież będzie miała okazję zobaczyć prezentację sprzętu w klasopracowniach mechatronicznych, teleinformatycznych czy fryzjerskich, a także uczestniczyć w atrakcjach corocznie przygotowywanych przez Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego. Każdy uczestnik finałowych zmagań otrzyma upominek, a na laureatów czekają cenne i atrakcyjne nagrody, jakie corocznie zapewniają hojni sponsorzy Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech”.