Język angielski bez tajemnic

11.04.2019 Kategoria: Patronat

Pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka odbyła się IX Gala Języka Angielskiego w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu.

Język angielski zawładnął zespołem szkół w piątek, 5 kwietnia. To właśnie wtedy, od rana do popołudnia, trwała rywalizacja uzdolnionych językowo uczniów z terenu powiatu mieleckiego.

Jako pierwszy odbył się pisemny powiatowy konkurs języka angielskiego pod nazwą „Matura English”. Następnie młodzież zmierzyła się w ustnym drużynowym konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA, IV Gimnazjalnej Olimpiadzie Języka Angielskiego oraz I Powiatowej Olimpiadzie Języka Angielskiego.

W trakcie gali zaplanowano także „Intercultural Meeting”, czyli spotkanie integracyjne z nauczycielami szkół partnerskich Zespołu Szkół Technicznych z Rumunii, Estonii i Grecji.

Udział w ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wziął Honorowy Patron wydarzenia – Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.