Przebudowa zdegradowanych obiektów na terenie MOF Mielec

02.04.2019 Kategoria: RPO

logo_projektu_termomodernizacja_przychodni.png

„Przebudowa zdegradowanych obiektów na terenie MOF Mielec w celu nadania im nowych funkcji społecznych”Projekt współfinansowany ze środków

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w ramach osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna / działanie 6.3 Rewitalizacja przestrzeni społecznej.

Partner Wiodący Projektu: Gmina Miejska Mielec
Partner Projektu: Powiat Mielecki

Projekt dotyczy przebudowy zdegradowanych obiektów na terenie MOF Mielec w celu nadania im nowych funkcji społecznych i edukacyjnych, w tym: przebudowy części parteru budynku przy ul. Mickiewicza 13 i utworzenie pomieszczeń do prowadzenia działalności reintegracyjnej w aspekcie społeczno-zawodowym, przebudowę budynku Starostwa Powiatowego na potrzeby Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej oraz rewitalizację obszaru przestrzeni publicznej w postaci parku poprzez przekształcenie go w park sensoryczny i nadanie mu nowych funkcji, jak również przebudowę zatoki autobusowej na dwa stanowiska postojowe w celu zwiększenia dostępności rewitalizowanych obiektów i terenów.

Celem Projektu jest ograniczenie istniejących problemów na terenach zdegradowanych poprzez przebudowę i wyposażenie obiektów niezbędnych do realizacji projektów o charakterze społecznym. Wraz z celem głównym, realizacja projektu zakłada realizację celów szczegółowych odnoszących się do zwiększenia aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców Mielca, podejmowania działań będących przeciwdziałaniem dla wykluczenia społecznego, podniesienia estetyki i zagospodarowania przestrzeni publicznej w mieście, jak również do rozwoju infrastruktury społecznej i zwiększenia dostępności do niej.

Wartość projektu: 4 962 212,27 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 3 442 529,02 zł