Wielkie święto ratownictwa medycznego

10.10.2023 Kategoria: Informacje

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu świętowała dziś Dzień Ratownictwa Medycznego. Najlepsze życzenia dla pracowników stacji złożył starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Tuż po niej nastąpiło poświęcenie dwóch ambulansów, które wkrótce zasilą flotę PSPR.

Dalsze świętowanie – w sali konferencyjnej Fundacji Auxilium – otworzyło przemówienie dyrektora Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Grzegorza Gałuszki. Doceniając trud i zaangażowanie medycznych i niemedycznych pracowników poszczególnych stacji, dyrektor przekazał coroczne nagrody na ręce najbardziej zasłużonych, wzorowo wypełniających swoje obowiązki ratowników. Wyróżnienia i podziękowania trafiły także do tych, którzy po latach sumiennej współpracy oficjalnie przeszli na emeryturę.

Emeryci, którzy otrzymali uroczyste podziękowania za swoją pracę:
Mariusz Pyko
Łukasz Bzduła
Rafał Herdzik
Jakub Zipser

- Cieszę się, że tak wielu spośród pracowników stacji znalazło się dziś w zaszczytnym gronie wyróżnionych. Gratuluję Wam tego sukcesu, ale również dziękuję wszystkim tu zebranym – za trud codziennej pracy, profesjonalizm i zaangażowanie. To dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie, co stanowi bezcenną wartość – podkreślał Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który życzenia dla świętujących dziś służb medycznych przekazał wspólnie z Wiceprezydent Miasta Mielca Adrianą Miłoś.

Starosta w krótkim przemówieniu odniósł się także do nowych, poświęconych chwilę wcześniej ambulansów. – Fakt, iż we flocie stacji tak często pojawiają się nowe sprzęty, napawa niemałą radością. Liczę, że te ambulanse pozwolą Wam działać jeszcze szybciej i sprawniej, że podniosą komfort Waszej pracy, a korzystającym z Waszych usług pacjentom zapewnią najlepsze z możliwych warunków – dodał.