Regionalny turniej systemów dociepleń

26.03.2018 Kategoria: Edukacja

20 marca 2018 r. w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 w Krośnie został zorganizowany II Regionalny Turniej Systemów Dociepleń Szkół Budowlanych z Podkarpacia. Patronat honorowy nad konkursem objęła firma ,,Greinplast Podkarpacie’’.

W zawodach wzięły udział dwuosobowe drużyny uczniów, z siedmiu szkół województwa podkarpackiego, kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Nie zabrakło także młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Po zaciętej rywalizacji drużynowej reprezentanci mieleckiej „budowlanki” z klasy III a ZSZ Mateusz Rak i III b ZSZ Mariusz Skrzypek zajęli III miejsce.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Składał się z części teoretycznej, gdzie uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, rozwiązując test z zakresu izolacji budynków oraz ogólnej wiedzy budowlanej i części praktycznej, która wymagała ogromnej znajomości rzemiosła budowlanego robót związanych z systemami dociepleń budynków oraz dużych umiejętności, staranności, wiedzy i precyzji. Należało wykonać ocieplenie ściany z otworem okiennym metodą lekką mokrą zgodnie z dokumentacją budowlaną oraz wykonać tynk elewacyjny baranek na wyznaczonym fragmencie ściany.

Do Turnieju z zakresu wiedzy systemów dociepleń uczniów przygotowywała nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras.