Największe takie wydarzenie w Polsce!

17.05.2024 Kategoria: Informacje

W weekend 18-19 maja w Mielcu odbędzie się Hackathon AviaTech Challenge – jedno z wydarzeń towarzyszących XIV Mieleckiemu Festiwalowi Nauki i Techniki.

Hackathon to wydarzenie gromadzące kreatywne i ambitne osoby, które „hackują” rzeczywistość i rozwiązują rzeczywiste problemy techniczne zdefiniowane przez przedsiębiorców z branży lotniczej. Udział w wydarzeniu jest wolny i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów, studentów, pasjonatów, makerów, artystów, programistów, designerów, konstruktorów, technologów i innowatorów.

Organizatorzy opisują hakckathon jako „24h maratonu kreatywności, łamania schematów oraz pracy nad realnymi problemami i wyzwaniami branży lotniczej”.

Dla najlepszych rozwiązań przygotowano atrakcyjne nagrody finansowe, rzeczowe, materialne, w tym staże, praktyki, wizyty studyjne, kursy i wycieczki, których pula wynosi ponad 100 000 złotych.

Organizatorami są: ThinkHackR, Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, Stowarzyszenie Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo oraz Województwo Podkarpackie.

Więcej o hackathonie przeczytasz TUTAJ