Konkurs ortograficzny w Elektryku - dedykowany pamięci Ireny Sendlerowej

09.04.2018 Kategoria: Edukacja

Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu został rozstrzygnięty.

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Szkolnej zdobył uczeń klasy I C Rober Rybak, II miejsce należy do uczennicy klasy I D Wiktorii Zięby, III miejsce zajęła uczennica klasy I D Martyna Węglarz. Kolejne edycje konkursu ortograficznego adresowane były do wszystkich uczniów klas pierwszych Technikum Nr 4. Potyczki ortograficzne odbyły się w trzech turach. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 20 uczniów. W trzecim ostatnim etapie konkursu wystartowało już tylko 6 osób. Byli to: Robert Rybak –kl. I C, Krzysztof Brzychcy- kl. I E, Wiktoria Zięba- kl. I D, Martyna Węglarz –kl. I D, Miłosz Kilian kl. I A,Marcin Stec- kl. I E. Teksty dyktand drugiej i trzeciej tury nawiązywały do życia i działalności Ireny Sendlerowej, której rok 2018 został poświęcony. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z zasługami tej wybitnej postaci.

Konkurs ortograficzny przeprowadziła pani Halina Bednarz i pani Marta Stachura.