Finalista z Elektryka

09.04.2018 Kategoria: Edukacja

Paweł Bryk, uczeń trzeciej klasy technikum mechatronicznego Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego, został finalistą XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Finał olimpiady odbył się w dniach 23 – 24. 03. 2018 w Gorzowie Wielkopolskim. Tegoroczne rozgrywki odbyły się, podobnie jak w poprzedniej edycji, dwuetapowo: etap pierwszy w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – (9 lutego 2018 r.) – test pisemny w celu wyselekcjonowania najlepszych szesnastu zawodników w każdej grupie tematycznej; etap drugi w Zespole Szkół Elektrycznych im. mjr Henryka Sucharskiego w Gorzowie Wielkopolskim – część praktyczna i finały. Zdolny wychowanek Elektryka znalazł się w ścisłej dziesiątce najlepszych uczniów w dziedzinie mechatroniki. Jako finalista ogólnopolskiej olimpiady otrzymał formalną obietnicę przyjęcia na dowolny kierunek Akademii Górniczo – Hutniczej oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowali nauczyciele uczący przedmiotów zawodowych: Wanda Cupiał, Jan Wójcik, Robert Gancarczyk, Paweł Kolb.