Dodatkowe łóżka dla chorych na COVID 19

23.10.2020 Kategoria: Informacje Koronawirus

ikonka_slabowidzaca_gotowa_4.png

Do 110 zwiększona zostanie ilość łóżek w mieleckim szpitalu dla tzw. pacjentów cowid'owych. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu Mieleckiego na zwołanym w trybie pilnym posiedzeniu.

Zarząd zapoznał się z sytuacją w mieleckiej lecznicy oraz pogotowiu ratunkowym. W hybrydowym posiedzeniu, za pomocą platformy internetowej w dyskusji uczestniczyło 4 członków Zarządu oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Staroście na sali obrad towarzyszyli dyrektor szpitala wraz z zastępcą do spraw medycznych oraz dyrektor pogotowia.

W ramach podjętych uzgodnień zaplanowano działania w dwóch horyzontach czasowych. W tym bliższym zdecydowano o utworzeniu dodatkowych 40 miejsc dla pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem. Konieczna będzie zmiana nie tylko w organizacji sal i rozlokowania sprzętu, ale także w pracy personelu medycznego. Podobnie jak w całym kraju, również w Mielcu zauważalny jest brak przeszkolonego personelu. Zarząd Powiatu zobowiązał dyrektora szpitala do wdrożenia podjętej uchwały do 27 października.

O ile sytuacja pandemiczna będzie postępować, wprowadzane będą kolejne decyzje zmieniające funkcjonowanie oddziałów szpitalnych.

mp