Termomodernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Sękowskiego 2b

28.12.2017 Kategoria: RPO

bez_flagi_polskiej.jpg

Powiat Mielecki zakończył realizację inwestycję prac związaną z termomodernizacją budynku Starostwa przy ul. Sękowskiego 2b.

Niniejsza inwestycja została zrealizowana ze współfinansowaniem z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej III Czysta energia, działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Wartość ogółem inwestycji: 1 214 224,96 zł
Dofinansowanie UE: 808 167,70 zł
Budżet Powiatu Mieleckiego - 406 057,26 zł

Roboty budowlane zakończono 26 czerwca br, natomiast w grudniu wykonano audyt energetyczny powykonawczy wraz z badaniami jakościowymi, w celu sprawdzenia prawidłowości wykonanych robót. i tym samym zakończono realizację projektu.

Roboty budowlane które wykonano w ramach termomodernizacji: docieplenia fundamentów budynku, posadzki w piwnicy oraz na parterze oraz docieplenie stropodachu wełną mineralną, wymieniono drzwi zewnętrzne, założono instalację powietrznej pompy ciepła, wymieniono kocioł gazowy, wymieniono części grzejników na stalowe oraz zaizolowano przewody c.o. Zostały również przeprowadzone prace elektryczne - oświetlenie technologii LED. Ponadto zainstalowano system paneli fotowoltaicznych, a także instalację układu kompensacji mocy biernej.