Rusza duża inwestycja Starostwa Powiatowego

03.10.2016 Kategoria: RPO

logotyp_kolorowy.jpg

Do przyszłego roku potrwają prace przy rozbudowie i przebudowie budynku sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu. Wokół obiektów Zespołu Szkół zostanie przebudowane także ogrodzenie.

- Podpisaliśmy już umowę z firmą LISBUD, która do października przyszłego roku zrealizuje inwestycję przy Zespole Szkół, jaką jest rozbudowa hali sportowej i przebudowa ogrodzenia. Obecne nie tylko straszy, ale i zagraża bezpieczeństwu – mówi starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

Inwestycja składać się będzie z dwóch zadań:

1. Rozbudowa i przebudowa budynku sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Prof. Groszkowskiego w Mielcu przy ul. Kilińskiego 24. Ten etap obejmie rozbiórkę budynku starej kotłowni, wiaty i instalacji oraz budowę nowej Sali gimnastycznej.
  2. Przebudowa ogrodzenia wokół obiektów Zespołu Szkół im. Prof. Groszkowskiego w Mielcu przy ul. Kilińskiego 24

Inwestycja sfinansowana zostanie ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Osi Priorytetowej nr VI „Spójność przestrzenna i społeczna” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz środków własnych Powiatu Mieleckiego.

Wykonawca firma LISBUD zaoferował wykonanie zadnia nr 1 za kwotę 2 482 223 oraz zadania nr 2 za cenę 154 874,77.

- Po zakończeniu prac, sala gimnastyczna będzie służyć nie tylko młodzieży z „Elektryka”, ale także uczniom z sąsiedniego Zespołu Szkół Ekonomicznych. Będzie to duża inwestycja, ale przed nami jeszcze większe. Jakie? O tym mieszkańcy będą mogli się sami przekonać – dodaje starosta.