ZST: szkolenia metodyczne w hiszpańskiej Grenadzie

07.09.2023 Kategoria: Edukacja

Dzięki Akredytacji Erasmus + , sektor Edukacja szkolna grupa 32 nauczycieli wzięło udział w szkoleniach pt. „Dynamiczne nauczanie” oraz „Niekonwencjonalne metody nauczania’’ w hiszpańskiej Grenadzie.

Szkolenia odbyły się w lipcu i sierpniu. Wykraczały poza granice tradycyjnej sali lekcyjnej i uzupełnione zostały o bogaty program kulturalny , którego częścią były: spacer po Albaicin - najstarszej arabskiej dzielnicy w Grenadzie czy zwiedzanie Sacromonte - dzielnicy andaluzyjskich Romów mieszkających w jaskiniach , gdzie narodziło się flamenco. Szczególne wrażenie na nauczycielach zrobił pałac Nasrydów w Alhambrze - jednej z najważniejszych zabytków Hiszpanii. Kompleks pałacowy Alhambry, który był ostatnią siedzibą władców muzułmańskich w Grenadzie, został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Czas szkolenia w tak odległym zakątku Europy został maksymalnie wykorzystany przez mieleckich pedagogów. Udało im się dotrzeć do tzw. Balkonu Europy na malowniczej plaży Nerja czy oddalonego o ponad 250 km Gibraltaru.

Udział w zagranicznych szkoleniach był niezwykle rozwijający i inspirujący. Wykorzystanie innowacyjnych metody pracy uatrakcyjni mielecką placówkę, a zaangażowanie w międzynarodowy projekt poszerzy europejski wymiar szkoły.

Informacja: ZST w Mielcu